Označenie elektrické kolobežky pre deti sa v obchodoch veľmi nenachádza, pretože v podstate pri dodržiavaní bezpečnostných pravidiel smie dieťa jazdiť aj na elektrickej kolobežke pre dospelých. V tomto článku Vám však predstavujeme kolobežky, ktoré sú vhodné pre deti vďaka obmedzenej maximálnej rýchlosti a zníženej hmotnosti.

Elektrické kolobežky pre deti – X-scooters XS02 MiNi

Model elektrickej kolobežky, ktorý si nájde svojich priaznivcov predovšetkým medzi deťmi, mladšími ako 9 rokov. Súčasťou elektrokolobežky je i sedadlo, ktoré umožňuje malým deťom dosiahnuť lepšiu stabilitu.

Detské elektrické kolobežky
Cena: € -
 • Model presne navrhnutý pre potreby menších detí
 • Súčasťou je sedadlo, ktoré umožňuje dosiahnuť lepšiu stabilitu
 • Pomerne dlhá doba nabíjania, ktorá predstavuje v priemere 6 až 8 hodín

Výkon motora je stanovený na 120 W a hmotnosť kolobežky na 9 kg (veľmi jednoducho sa prenáša, čo ocenia najmä rodičia malých ratolestí). Maximálna nosnosť tohto modelu je 40 kg. Maximálna rýchlosť je 15 km/h a na jedno nabitie je možné prekonať 7 kilometrov.

Pre koho je určená: Je vhodnou voľbou pre mladšie deti. Všetky jej prvky sú navrhnuté tak, aby vyhovovali predovšetkým deťom do 9 rokov.

Denver SCK-5300

Kolobežka od spoločnosti Denver sa môže pýšiť naozaj nízkou hmotnosťou (5 kg), ktorá je zabezpečená konštrukciou vyrobenou zo zliatiny hliníka. Použitím hliníka je možné dosiahnuť konštrukciu, ktorá je odolná voči nepriazni chemických i fyzikálnych vplyvov – nemusí sa obávať hrdze, a zároveň je ľahká na prenášanie.

Cena: € -
 • Ľahká konštrukcia zabezpečujúca jednoduché ovládanie
 • Krátka doba nabíjania – kolobežku je možné nabiť v priebehu 2,5 hodiny
 • Kolobežka dosahuje rýchlosť len 6 km/h

Maximálna nosnosť tejto kolobežky je 50 kilogramov a výkon motora dosahuje 100 W. Optimálna veľkosť koliesok (14,5 cm) zabezpečuje deťom jednoduché ovládanie.

Razor Lil‘E

Môže sa premeniť elektrická kolobežka na nástroj, ktorý podporí u detí budovanie koordinácie? Samozrejme, ak správne zvolíte model. Spoločnosť Razor sa v prípade modelu Lil’E rozhodla staviť na tri kolieska, ktoré zabezpečujú deťom skvelú stabilitu. Model je naozaj vhodný pre tie najmenšie deti, čomu odpovedá i nosnosť, ktorá je stanovená na maximálne 20 kg.

Cena: € -
 • Navrhnutá pre najmenšie deti
 • Tri kolieska zabezpečujú skvelú stabilitu
 • Životnosť batérie predstavuje len 6 mesiacov

Segway ZING E8

Elektrokolobežka, ktorá je dostupná v naozaj lákavých farbách. Pre svojich užívateľov poskytuje rýchlosť 14 km/h a dojazd, ktorý sa v priemere pohybuje okolo 10 km. Silnou stránkou tejto elektrokolobežky sú až 3 brzdy, ktoré umožňujú dosiahnuť skvelú mieru bezpečnosti pre deti.

Cena: € -
 • Skladacia kolobežka s motorom s výkonom 200 W
 • Zvýšená miera bezpečnosti
 • Konštrukcia je vytvorená z leteckého hliníka

Konštrukcia je vytvorená z leteckého hliníka, ktorý vyniká svojou ľahkosťou a odolnosťou. Hmotnosť kolobežky je 8,5 kg a nosnosť 50 kg.

Eljet Rio

V prípade, že si skladacie elektrické kolobežky získali vašu pozornosť, máme pre vás ďalšieho favorita, na ktorého sa rozhodne oplatí zamerať. Kolobežka Rio od spoločnosti Eljet sa vyznačuje hneď niekoľkými zaujímavými parametrami. Jej kolieska majú priemer 14 cm, čo zabezpečuje pomerne dobrú stabilitu. Jej ľahká konštrukcia dosahuje hmotnosť 6,5 kg.

Cena: € -
 • Nízke počiatočné náklady
 • Dôraz na bezpečnosť v podobe pridania protišmykovej plochy na nášľapnej časti
 • Doba nabíjania tohto modelu sa pohybuje v rozmedzí 3 až 4 hodín
 • Nízka hmotnosť a menšie rozmery koliesok umožňujú jednoduchú manipuláciu
 • Dojazd je stanovený na 10 km

Bezpečnosť stojí pri vytváraní produktov zameraných na deti na prvom mieste. Z toho dôvodu je súčasťou nášľapnej plochy i protišmykový pás zaručujúci oveľa lepšiu stabilitu. Výkon, ktorý dokáže motor dosiahnuť, je stanovený na 120 W. Maximálna nosnosť tohto modelu je 50 kilogramov

Tmax SMART 300

Elektrokolobežka s motorom, ktorého výkon je až 300 W. Je vybavená sedadlom, ktoré zaručuje deťom dosiahnutie lepšej stability. Maximálna rýchlosť, ktorú dokáže vyvinúť, je 23 km/h a dojazd predstavuje až 25 km (v závislosti od konkrétnych podmienok môže kolobežka dosiahnuť dojazd až 28 km). Maximálna nosnosť je 70 kg a elektrokolobežka sama váži 17 kg.

Cena: € -
 • Predné i zadné osvetlenie umožňuje dosiahnuť skvelú bezpečnosť
 • Sedadlo podporuje stabilitu
 • Pomerne vysoká hmotnosť

Môže jazdiť dieťa na elektrickej kolobežke?

Použitie elektrickej kolobežky na ceste je limitované od veku 15 rokov. Toto nariadenie neplatí pre chodníky, cestičky pre cyklistov, obytnú zónu a poľnú cestu. Pokiaľ teda dieťa na elektrickej kolobežke nie je na ceste, kde chodia autá, ktorá je riadne označená príslušnou dopravnou značkou.

Pokiaľ máte dieťa mladšie ako 15 rokov Vašej dieťa môže jazdiť na kolobežke len na chodníku, poľnej ceste, cestičke pre cyklistov a v obytnej zóne. Kolobežky môžu byť aj nebezpečné a môžu na nich vznikať aj vážne zranenia. Veľkú rýchlosť môže dosahovať však aj bicykel, preto v oboch prípadoch je dôležitá opatrnosť. Ak sa rozhodnute kolobežku zadovážiť, mali by ste prvé jazdy absolvovať spolu s Vašim dieťaťom, aby ste videli ako jazdí a upozornili ho na chyby, či sledovali či je jeho jazda bezpečná.

detské elektrické kolobežky

Elektrické kolobežky pre deti

Samozrejme nevyhnutné sú ochranné pomôcky akými sú prilba, chrániče a dostatočné predné aj zadné osvetlenie. Tiež odporúčame aby dieťa jazdilo na kolobežke za svetla, pretože na ceste môžu byť rôzne výtlky, ktoré nemusí jazdec na kolobežke vidieť.

Ďalší dôležitý aspekt je aj spoľahlivosť brzdenia danej kolobežky. Kolobežke, ktoré sú nižšie sú vhodné pre deti, pretože majú obmedzenú maximálnu rýchlosť a dieťa na nej nemôže ísť ani zďaleka takou rýchlosťou ako na bicykli. Väčšinou sa maximálna rýchlosť pohybuje okolo maximálnych 10 km/h

© Copyright 2020