Označenie elektrické kolobežky pre deti sa v obchodoch veľmi nenachádza, pretože v podstate pri dodržiavaní bezpečnostných pravidiel smie dieťa jazdiť aj na elektrickej kolobežke pre dospelých. V tomto článku Vám však predstavujeme kolobežky, ktoré sú vhodné pre deti vďaka obmedzenej maximálnej rýchlosti a zníženej hmotnosti.

Môže jazdiť dieťa na elektrickej kolobežke:

Použitie elektrickej kolobežky na ceste je limitované od veku 15 rokov. Toto nariadenie neplatí pre chodníky, cestičky pre cyklistov, obytnú zónu a poľnú cestu. Pokiaľ teda dieťa na elektrickej kolobežke nie je na ceste, kde chodia autá, ktorá je riadne označená príslušnou dopravnou značkou.

Pokiaľ máte dieťa mladšie ako 15 rokov Vašej dieťa môže jazdiť na kolobežke len na chodníku, poľnej ceste, cestičke pre cyklistov a v obytnej zóne. Kolobežky môžu byť aj nebezpečné a môžu na nich vznikať aj vážne zranenia. Veľkú rýchlosť môže dosahovať však aj bicykel, preto v oboch prípadoch je dôležitá opatrnosť. Ak sa rozhodnute kolobežku zadovážiť, mali by ste prvé jazdy absolvovať spolu s Vašim dieťaťom, aby ste videli ako jazdí a upozornili ho na chyby, či sledovali či je jeho jazda bezpečná.

detské elektrické kolobežky

Elektrické kolobežky pre deti

Samozrejme nevyhnutné sú ochranné pomôcky akými sú prilba, chrániče a dostatočné predné aj zadné osvetlenie. Tiež odporúčame aby dieťa jazdilo na kolobežke za svetla, pretože na ceste môžu byť rôzne výtlky, ktoré nemusí jazdec na kolobežke vidieť.

Ďalší dôležitý aspekt je aj spoľahlivosť brzdenia danej kolobežky. Kolobežke, ktoré sú nižšie sú vhodné pre deti, pretože majú obmedzenú maximálnu rýchlosť a dieťa na nej nemôže ísť ani zďaleka takou rýchlosťou ako na bicykli. Väčšinou sa maximálna rýchlosť pohybuje okolo maximálnych 10 km/h

Veľmi obľúbená kolobežka pre deti – BERGER XS

Cena € -
Berger XS-03

Ideálny pohyb pre deti

Stále počúvate sťažnosti na to, že dnešné deti len sedia pri počítači alebo tablete? Zmeňte to a uvidíte, že deti budú novú zábavu na čerstvom vzduchu milovať. Jazdou na kolobežke sa zabávajú deti po celom svete už niekoľko generácií. A niet sa čomu diviť. Elektrokolobežka Berger XS–03 prinesie do ich sŕdc radosť, navyše si zlepšia kondíciu a budú vonku, ďaleko od elektronických hračiek a virtuálneho sveta.

Elektrická kolobežka pre deti

Ideálny darček pre deti, ktorý ich nikdy neomrzí? Jasne, je to elektrokolobežka Berger XS-03! Kolobežka už ľudstvo sprevádza viac ako 100 rokov, súčasné modely dokonca ponúkajú elektropohon, čo je praktické a deti si tak užijú ešte viac zábavy. S kolobežkou tak môžu vyraziť na výlety do širokého okolia alebo za kamarátmi, tento model umožňuje dojazd na jedno nabitie až 10 km!

Elektrická kolobežka pre deti

Kvalitne vyrobená

Pri výbere elektrokolobežky je dôležité dbať na niekoľko parametrov. Prvým z nich je konštrukcia vozíka. Elektrokolobežka Berger XS-03 je vyrobená z hliníka, je možné ju poskladať, čo je praktické pri cestách na dovolenku alebo pri výletoch mimo mesta. Stačí zložiť kolobežku a vziať si ju so sebou. Jazdiť na nej môžete na každom pevnom povrchu, ideálne ihrisku, chodníku alebo asfaltovom povrchu.

Dojazd až 10 km

Plánujete výlet na kolobežke? Prečo nie, časť cesty sa deti budú odrážať a časť cesty sa povezú. Tomu sú uspôsobené aj mäkčené gumové držadlá. Navyše elektrokolobežka Berger XS-03 umožňuje dojazd až 10 km pri maximálnej rýchlosti až 15 km/h. Práve vzhľadom k rýchlosti sa odporúča pre deti nosenie ochranných prvkov – helmu a chrániče. Výkon motora je 150W. Nosnosť tohto modelu je do 100kg. Tomu zodpovedá aj veľkosť koliesok 8“.

Detské elektrické kolobežky

Detská elektrická kolobežka X-scooters XS02 MiNi

Cena: € -

Kolobežka váži iba 9 kg a jej maximálna rýchlosť je 15 km/h, čím sa stáva dostupným a bezpečným pre deti.

Na jedno nabitie elektrickej kolobežky je možné prejsť 7 kilometrov.

Táto kolobežka je dodávaná demontovaná pre prepravu, jej montáž je však jednoduchá. Je dostupná vo viacerých farbách.

Detské elektrické kolobežky

Detská elektrická kolobežka Forever JOY J-200

Cena: € -

Kolobežka Forever JOY J-200 je vhodná ako detská elektrická kolobežka, pretože jej rýchlosť je obmedzená dokáže ísť maximálnou rýchlosťou 9 km/h a jej dojazd je približne 9 kilometrov.

Jej maximálne nosnosť je 50 kg.

Doprajte Vašemu dieťatu bezpečnú zábavu s osvetlením predného kolesa a bokov.

Elektricke kolobezky pre deti

Detská elektrická kolobežka Forever Junior

Cena: € -

Elektrické kolobežka pre deti Forever Junior J-100 j je skvelou zábavou pre každé dieťa.

Poskytuje aj prepravu bez námahy a môže byť aj bezpečnejšia ako klasický bicykel, pretože napríklad dole kopcom dieťa naberie oveľa väčšiu rýchlosť.

Táto kolobežka je limitovaná na maximálnu rýchlosť 9 km/h a jej výkon dosahuje 120 W.

Elektrická kolobežka pre deti

Detská elektrická kolobežka Forever Junior

Cena: € -

Skvelá kolobežka určená pre deti. Jej výkon je 120 W a dosahuje maximálnu rýchlosť 12 km/h.

Jej maximálne zaťaženie je až 70 kg a prejdete na nej približne 10 km.

Výrobca uvádza dobu nabíjania na 420 minút. Jej rozmery sú šírka 40 cm, výška 78 cm a dĺžka 96 cm.

© Copyright 2020