elektrická kolobežka MScooter_Pro_plus
28
aug

Recenzie MScooter Pro PLUS – Hodnotenie elektrickej kolobežky

Recenzie MScooter Pro PLUS – Prinášame Vám recenziu na šikovnú elektrickú kolobežku MScooter Pro PLUS. Na tejto kolobežke sme odjazdili vyše 100 kilometrov.

Recenzie MScooter Pro PLUS – Hodnotenie kolobežky

Hodnotenie Elektrickej Kolobežky MScooter_Pro_PLUS

Základné vlastnosti:

Cena: € -

Maximálna rýchlosť: 25 km/h

Dojazd: 30 km

Výkon: 250 W

Nosnosť: 120 kg

 

 

 

Naše celkové hodnotenie redakcie:

48 bodov zo 70

Maximálna rýchlosť – MScooter Pro PLUS:

Kolobežka dosahuje maximálnu rýchlosť 25 km/h túto rýchlosť sme merali pomocou aplikácie Waze a potvrdila nám, že naozaj túto rýchlosť dosahuje. Pokiaľ idete dole kopcom kolobežka Vás sama brzdí takže už nemôžete dosiahnuť väčšiu rýchlosť ako je 25 km/h. Má 3 režimy 10 km/h, 15 km/h a 25 km/h.

Veľmi často sme pri jazde využívali režim 10 km/h, hlavne strmím kopcom dole, pretože pri najrýchlejšom režime sa rozbehnete veľmi rýchlo a musíte brzdiť ručne, pretože ísť 25 km/h je dosť nebezpečné dole kopcom. Keď zvolíte obmedzenie na 10 km/h máte bezpečnú jazdu dole kopcom a nemusíte stále brzdiť.

Táto kolobežka do strmého kopca veľmi nevládze, veľký kopec vytiahne max rýchlosťou 8 km/h, viete jej však pomôcť tým, že sa odrazíte. V porovnaní s bicyklami a chodcami máte aj v konci stále výhodu. Pokiaľ nejde o strmí kopec kolobežka ťahá približne 10 – 13 km/h.

Počet bodov: 7 z 10

Dojazd – MScooter Pro PLUS:

Keď je kolobežka plne nabitá je veľmi spoľahlivá. Vydrží dosť dlho. Spravili sme s ňou približne 20 kilometrov na jedno nabitie. Bola to jazda hore a dole kopcom a po bicyklovej ceste, kde sme udržiavali maximálnu rýchlosť. Kolobežka pri prešla aj 30 kilometrov, avšak museli by ste batériu trochu šetriť.

Táto kolobežka vydrží aj časovo dosť dlho, pokiaľ už na nej idete dlho postupne stráca maximálnu rýchlosť. Táto rýchlosť klesá úmerne batérií. Takže prvé zmeny uvidíte v čas napr. že už vytiahne maximálne iba 20 km/h a postupne sa to bude znižovať. Neznamená, že batéria už je vybitá úplne na takejto kolobežke ešte prejdete veľa kilometrov, len už nie na plný plyn.

Počet bodov: 6 z 10

Brzdenie – MScooter Pro PLUS:

Kolobežka brzdí celkom spoľahlivo , niekedy je to brzdenie trochu prudšie, cítiť to hlavne dole kopcom. Má aj zadnú brzdu, ktorú sme však nevyužívali.  Za mokrého počasia treba dať pozor hlavne dole kopcom pri veľkej rýchlosti ako každú kolobežku môže chytiť šmyk. V prípade mokrého počasia odporúčame na jazdu dole kopcom pomalý mód.

Počet bodov: 7 z 10

Svetlá – MScooter Pro PLUS:

Svetlo sa nachádza iba vpredu. Je možné ho zapnúť pomocou displeja. Je dosť slabé. Je síce dosť silné na to, aby Vás videlo auto alebo chodca, ale pokiaľ ste vo veľmi tmavom teréne cestu veľmi neosvetlí. My sme používali pri tejto kolobežke vo veľkej tme externú čelovku. Vzadu sa nenachádza odrazové svetlo. Znovu sme používali externé červené blikačky. Svetlá nie sú dobre vymyslené.

Počet bodov: 1 z 10

Cena – MScooter Pro PLUS:

Pomer cena kvalita hodnotíme veľmi pozitívne. Na to, že je táto kolobežka pomerne lacná ide o plnohodnotnú kolobežku, ktorá dosahuje dobrú rýchlosť, má dobrý dojazd a celkom dobre sa popasuje aj s terénom.

Počet bodov: 10 z 10

Dizajn – MScooter Pro PLUS:

Oceňujeme pekne spracovaný dizajn. Doska na, ktorej stojíme je široká a dobre sa na nej jazdí.

Počet bodov: 10 z 10

Terénne schopnosti – MScooter Pro PLUS:

Kolobežka dokáže ísť aj na horšom povrchu. Treba však dávať pozor na rýchlosť. Skúsili sme po tráve, horšom betóne a malých kamienkoch. Na svoju cenu sa veľmi pekne popasuje aj s horšími terénmi.

Počet bodov: 7 z 10

Celkové hodnotenie:

Kolobežka je spoľahlivá čo sa týka dojazdu, keď je dobre dobitá celkom dlho drží maximálnu rýchlosť. Svetlá nie sú dobre vymyslené. Brzdy sú celkom spoľahlivé. V tejto cenovej kategórií je to veľmi dobrý adept na kúpu.

Hodnotenie užívateľov Heureka

Pozitívne: 

 • Kvalita za rozumnú cenu
 • Cena
 • Kvalita
 • Servis na Slovensku
 • Kvalitne kolieska dá sa aj po námestí v Žiline jazdiť ( Predné nafukovacie a zadné pevne)
 • Dobre tlmi nerovnosti
 • Ľahké zloženie
 • Kvalita
 • Dizajn
 • Jazdný komfort
 • Servis

Hodnotenie užívateľov Heureka

Negatívne: 

 • Výrobok vôbec nedá udávaných 30 km. (možno tak na najnižšom výkone ale to som neskúšal)
 • Anglicky návod
 • Indikátor stavu batérie (4 čiarky ktoré postupne blikajú a ukazuje stav batérie sa nič nedozviem mali tam byt percenta)
 • malé stúpanie dá ale do kopca sa treba odrážať
 • Pre niekoho váha 12.1 KG
 • Na kolobežke po vybitý batérii sa nedá odrážať ako na klasickej kolobežke ( dá teoreticky, ale sa narobíš kvôli elektrickému motoru ktorý ju brzdy, to radšej peši tlačiť) už som tlačil 3 km peši