Neexistujú presne definované chrániče na elektrickú kolobežku. Je však možné použiť chrániče napríklad pre kolieskové korčule či skateboard. Sú tiež odolné, pretože aj na korčuliach môžete naberať dosť vysoké rýchlosti.

Ďalšie produkty, ktoré odporúčame na ochranu pri jazde sú chrániče chrbtice, ktoré sa používa na motorku. Používanie chráničov je nutné zvážiť najmä ak vlastníte rýchlu elektrickú kolobežku. Klasické mestské kolobežky idú maximálne od 20 do 30 km/h. Aj v tejto rýchlosti môže byť pád veľmi nebezpečný, preto odporúčame zvážiť používanie chráničov pri jazde na elektrickej kolobežke.

Prejsť ku produktom

Základom bezpečnosti je samozrejme ochranná prilba na elektrickú kolobežku. Ako vybrať prilbu na elektrickú kolobežku sme si povedali v tomto článku

Medzi nepovinné ochranné pomôcky patria chrániče na kolená, lakte a zápästia. Bohužiaľ či už na bicykli, kolobežke alebo korčuliach môžu byť práve tieto miesta zraniteľnejšie a môžu vzniknúť aj vážnejšie poranenia.

Pri jazde sa budete cítiť oveľa bezpečnejšie s helmou a chráničmi. Nehoda sa nemusí stať našou chybou, vždy treba rátať aj s ostatnými rizikami, akými sú napríklad ďalší účastníci cestnej premávky, chyba vozovky či nebodaj stret so zvieraťom.