Prenájom elektrických kolobežiek

Prenájom elektrických kolobežiek už spustili vo viacerých miestach na Slovensku a čoskoro pribudnú aj vo ďalších mestách.

Rýchle zhrnutie obsahu článku

  • V ktorých mestách je možné si prenajať elektrickú kolobežku
  • Aké sú podmienky na prenajatie e-kolobežky
  • Koľko stojí prenájom elektrickej kolobežky

Prenájom elektrických kolobežiek Žilina

Žilina sa môže už tešiť s možnosti prenájmu elektrickej kolobežky. Táto možnosť bola spustená v júli v roku 2020. Ide o 146 zdieľaných elektrických kolobežiek, ktoré si môže návštevník Žiliny požičať.

Podmienky prenájmu elektrickej kolobežky

  • Vek na požičanie elektrickej kolobežky je minimálne 18 rokov, vodičský preukaz však nie je potrebné vlastniť.
  • Ak si chcete požičať kolobežku potrebujete mať mobilný telefón s prístupom na internet a nainštalovanú aplikáciu Bolt. Túto aplikáciu je potrebné prepojiť s kreditnou kartou, toto overenie je zadarmo, avšak je nutné. Túto aplikáciu môžete stiahnuť App Store alebo Google Play.
Prenájom kolobežky Žilina

Cena za prenájom elektrickej kolobežky Žilina

Za odomknutie kolobežky sa platí jednorázovo 0,50 centov. Za každú požičanú minútu platíme 0,10 centov. Takže za 20 minút cesty zaplatíme 2,50 €. Platba ja uskutočňuje automaticky po vrátení kolobežky na stanovisko. Pokiaľ si chcete prenajať kolobežku na celý deň cena je 25 €. Kolobežku môžeme vrátiť len na vyznačené stanoviská, ktoré vidíme na mape v aplikácií.

Prenajom elektrickej kolobežky Žilina

Kolobežky Bolt sú výkonné avšak prevádzkovateľ kolobežiek nastavil maximálnu rýchlo 20 km/h. Ak pôjdete napríklad dole kopcom kolobežka bude automaticky brzdiť a bude si držať rýchlosť 20 km/h. Kolobežka môže byť na niektorých miestach ešte viac obmedzená napríklad námestie či pešia zóna, kde Vás aplikácia automaticky brzdí na 10 km

Koľko prejdem kilometrov na kolobežke Bolt?

Plne nabitá batéria by mala prejsť 40 kilometrov. Ak prídete ku kolobežke, ktorá je nabitá na 50 percent, mali by ste teda prejsť 20 kilometrov. Tieto kolobežky nabíja prenajímateľ. Kolobežku nechávajte iba na vyznačených stanoviskách, ak to porušíte hrozí Vám pokuta 30 €.

Výhodou je aj, že si vieme pozrieť vopred koľko ďaleko je od nás stanovisko a či je voľná kolobežka. Vieme si naplánovať aj cestu k inému stanovisku, kde kolobežku necháme. Potom si ju môžeme požičať znova, avšak potom budeme platiť znova poplatok 0,50 €.

Prenájom elektrických kolobežiek Košice

Prenájom e-kolobežiek je možné aj v Košiciach v počte nad 100 kolobežiek. Podmienky na požičanie sú rovnaké ako v Žiline. Avšak cena za minútu je o 0,05 centov viac, takže minútová jazda Vás stojí 0,15 centov. Odomknutie kolobežky stojí 0,50 centov podobne ako v Žiline.  Prenájom na celý deň stojí 25 €.

Požičanie elektrických kolobežiek Bratislava

Prenájom e-kolobežiek je možné aj v Bratislave. Podmienky na požičanie sú rovnaké ako v Žiline a v Košiciach. Avšak cena za minútu je o 0,05 centov viac, takže minútová jazda Vás stojí 0,15 centov. Odomknutie kolobežky stojí 0,50 centov podobne ako v Žiline.  Prenájom na celý deň stojí 25 €.

Pri jazde na kolobežke je potrebné poznať aj všeobecné pravidlá jazdy na elektrickej kolobežke a jazdiť bezpečne, prečítajte si o jazde na e-kolobežke v našom článku. 

Prečo začínajú byť elektrické kolobežky také populárne, snažili sme sa to zhrnúť to jedného článku. Článok si môžete prečítať tu.Prenájom kolobežiekprenájom elektrických kolobežiekprenájom kolobežiekprenájom kolobežiek bratislavaprenájom kolobežiek košiceprenájom kolobežiek žilina